Aylardan Mayıs, Yerlerden Bern: Yolculuk

Bu aralar Doktora Yeterlilik Sınavı’mın bana verdiği yetkiye dayanarak, yazı konusunda biraz tembellik ettim sevgili okur, affola! Gecikmeli Mayıs gezmesi yazısına kaldığınız yerden buyrunuz 🙂

Bern’e bir gidişim büyükelçilikteki 29 Ekim resepsiyonu için, diğeri ise Interlaken dönüşü Lozan’a aktarma yapmadan önce 1-2 saatliğine olmuştu. Dolayısıyla bu şehri hep gece gördüm, beğendim, bir de gündüzünü görsek diye hayıflandım. Derken, bir cumartesimizi burada geçirmeye karar verdik ve yola koyulduk!

Lozan’dan Bern’e ulaşmak yaklaşık 1 saatlik bir tren yolculuğuyla oluyor. Süreyi göz önünde bulundurduğunuzda, gitmişken kalmanın çok da gerekli olmadığını, iyi bir planlama ile sabah gidip akşam dönerek şehri iyice gezebileceğinizi görüyorsunuz. Bilet ücreti ise indirimsiz 33, indirimli 16.5 CHF.

Zürih’ten ulaşım da keza trenle yaklaşık 90 dakika sürmekte, onun da fiyatları tam ve indirimli için sırasıyla 50 ve 25 CHF.

Başkent olmasından mütevellit tabi bir havaalanı da var ancak anladığım kadarıyla pek büyük değil, pek ineni kalkanı da yok. Ancak kalkış noktanıza göre dikkate almaya değer bir seçenek olabilir belki.

Şehre basitçe vardık, hoşgördük! Neler yapacağımız ise sonraki yazılarda. Hatta kalın!

IMG_1907
Bern’in gece hali, gar yakınları. Sol alt köşede de 12ay12yer 🙂

2 Comments Kendi yorumunu ekle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s