Işık Festivali ve Lozan’ın görkemli (!) katılımı

Fransa’nın Lyon’unda Aralık ayında gerçekleştirilen Işık Festivali’ne 2010 yılında gitmiştim. Buz gibi bir hava ve inanılmaz görüntülerle çok güzel bir gün geçirdiğimi hatırlıyorum (Bu yılki etkinlik, Paris saldırıları sebebiyle farklı bir formatta olacakmış. İlgili bilgiyi linkten edinebilirsiniz: http://www.fetedeslumieres.lyon.fr/en)

Bu yılın Birleşmiş Milletler tarafından dünya çapında “Işık Yılı” (Year of Light) ilan edilmesiyle, özel olarak Lyon’da yıllardır yapılan etkinlik pek çok şehirde, sanatçıların modern toplumda ışığın önemini vurgulamak için çalıştıkları ve şehirleri açıkhava galerilerine döndürdükleri bir etkinliğe dönüştü! E Lozan da boş durmadı tabi, 13 sanatçıyla bu festivale katıldı.

Dün akşam Lozan sokaklarında bu eserleri gezerken, bu görsel şöleni (!) paylaşmadan edemedim. Şimdi fotoğraflarla devam edelim:

lozan1
Rehberde tanıtımı yapılan eser
IMG_1571
Eserin benim objektifime yansıması 🙂

Şimdi sizlere soruyorum; benim fotoğrafçılığa hiç yeteneğim mi yok, yoksa burada bir pazarlama harikası ile mi karşı karşıyayız?

Şaka ve sitem bir yana, soğuk kış akşamlarında insanları sokaklarda gezdirecek etkinlikler çok güzel. Bunun dünyanın başka başka yerlerinde oluyor olması daha da güzel. Lakin belki de ben Lyon’dan giriş yaptığımdan, beklediğim & istediğim kadar etkilenemedim bu festivalden. Yine de bence siz, şehrinizdeki etkinliğe bir göz atın! (İstanbul’daki, Zorlu’daymış: http://istanbullightfestival.com/)

Sözlerimi, festivalle alakası olmayan, kendi halinde bir otel süslemesi fotoğrafı ile noktalamak isterim sayın okuyucular!

IMG_1587

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s